دکتر لقب و عروق

دکتر قلب و عروق چه کسی است؟

دکتر قلب :دکتر لقب و عروق به متخصص قلب گفته می شوئد که در زمینه بیماری های قلبی دارای تخصص می باشد و دکتر قلب و عروق در زمینه زمینه ی تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری های قلبی، شریانی و عروقی دارای تخصص می باشد و در این زمینه مهارت های لازم را کسب کرده است.

همچنین یک دکتر قلب ،باید زمینه  تشخیص و درمان بیماری های قلبی و عروقی مانند ضایعات  انسدادی، آسیب ها و بیماری های قلبی تحقیقات فراوانی انجام دهد و اطلاعات خود را به روز کند.علاوه بر این، یک دکتر قلب ،باید مواردی مثل کلسترول بالا، دیابت و فشار خون بالا را  زیر نظر بگیرد و از ایجاد بیماری های قلبی جلوگیری کند.زمانی که بیمار توسط پزشک عمومی به به یک دکتر قلب ارجاع داده می شود ،دکتر قلب تمام عوامل خطرساز برای بیمار و به سبک زندگی فرد و سابقه بیماری های قلبی در خانواده بیمار را بررسی می کند.

بهترین دکتر قلب ایران

بیماری به دکتر قلب ارجاع داده می شود که پتانسیل برخی بیماری های قلبی و عروقی را دارد و بهترین دکتر قلب  کسی است که در اولین ویزیت  بیمار ، از  سابقه پزشکی بیمار سوال کند  وعلائم فیزیکی دیگر بیمار را بررسی کند و به صدای قلب بیمار گوش کند تا بتواند از روی ضربان قلب برخی ناهنجاری ها را در قلب بیمارش تشخیص دهد.

علاوه بر این بررسی ها و معاینات ،دکتر قلب برای اینکه بتواند بیماری قلبی را دقیق تر تشخیص دهد ،از بیمار می خواهد آزمایش خون و آزمایشات دیگری مانند  EKG   ، X-ray ، تست ورزش  و نمونه برداری انجام دهد و بعد از دیدن نتایج این آزمایشات ،می تواند هر گونه بیماری قلب مادرزادی و غیر مادرزادی را در فرد تشخیص دهد .البته تمام بیماری قلبی نیاز به درمان های پیچیده ندارند و برخی از بیماری ها را  می توان به وسیله دارو،رژیم غذایی و روش های دیگر که دکتر قلب تجویز می کند درمان کرد.

 بهترین دکتر قلب

شخصیت های مناسب دکتر قلب

برای انتخاب شغل دکتر قلب هم مانند هر شغل دیگری باید فرد به ویژگیهای فردی خودش همچون شخصیتی، ارزش ها، علایق، مهارت ها، شرایط خانوادگی، شرایط جامعه و …توجه داشته باشند.البته شناخت ویژگی های شخصیتی هر فرد کار آسانی نیست و نیاز به تخصص دارد .چون حتی افرادی که تیپ شخصیتی مشابهی دارند ،ممکن است در برخی رفتارها و … متفاوت از یکدیگر عمل کنند.در کل در تمام شغل ها ،افراد موفقی در تمام تیپ های شخصیتی وجود دارند و نمی توان کفت دقیقا کدام تیپ شخصیتی باید کدام شغل را انتخاب کند بلکه تحقیقات نشان داده است که تیپ های شخصیتی که برای  شغل متخصص قلب معرفی می شوند ،بیشتر این کار را می پسندند و رضایتشان از این شغل بیشتر است.

دکتر قلب خون در تهران

دکتر قلب سوگند یاد می کند که در طول دوره طبابت خود از هیچ کمکی برای نجات جان بیماران دریغ نکنند و هر کاری که از دستش بر می آید برای نجات بیماران انجام دهند .دکتر قلب باید علاوه بر اینکه در کارش تبحر و تخصص کافی داشته باشد ،باید حس همدردی و دوستانه با بیمارش برقرار کند تا بیمار بتواند برای درمان به دکتر قلب  اعتماد کند و این امر تاثیر بسیار مثبتی در روند بهبود بیمارارن می گذارد.

دکتر قلب خوب در تهران

در گذر زمان،دکتر قلب های زیادی آمده اند و رفته اند و پروسه ای است که تکرار می شود اما تعدا معدودی دکتر قلب هستند که در قلب مردم جا باز می کنند .اخلاق پزشکی ایجاب می‌کند که دکتر قلب ،روح پاک، طهارت نفس، طبع بلند و معنوی و خصلت نیکو و آراسته داشته باشد و بدین وسیله، حقایق علم پزشکی بر او مکشوف شود و در کنار توجه به مشکلات جسمی بیماران، از جنبه‌های روحی و معنوی خود نیز غافل نشود و بیماران را با مهربانی و دلسوزانه درمان کند.

وظیفه دکتر قلب

دکتر قلب هم مانند پزشکان دیگر،،وظیفه اش درمان بیماری و حفظ سلامت انسان ها می باشد .طب و اهمیت طبابت از دیر باز و حتی در صدر اسلام مورد توجه بوده و ارزش و جایگاه والای این شغل به گونه ای است که پیامبر گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) این علم را در کنار علوم الهی بیان نموده و فرمودند: «دانش بر دو قسم است: علم دین شناسی و علم طب».

به این ترتیب این دو علم از جمله علومی هستند که باید مورد توجه قرار گیرند .متفکر شهید استاد مرتضی مطهری یکی از ملاک های فعل و عمل اخلاقی انسان را رضایت خداوند دانسته اند .به گونه ای که  اگر انسان کاری را انجام دهد که هدفش ار آن کار کسب  رضایت الهی باشد و امور و فقط امور مادی را ملاک قرار ندهد کار وی ارزش اخلاقی پیدا می کند.

پزشکی از نظر اسلام

بیمار برای درمان قلبش نمی تواند به نزدیکترین افراد زندگیش و حتی پدر و مادرش تکیه کند .چون می داند که آنان نمی توانند برای نجات او از بیماری کاری انجام دهند و از درد او بکاهند. در چنین حالتی بیمار تمام دردهایش را نزد کسی می برد که بتواند درمانش کند و او کسی نیست جز یک دکتر قلب حاذق.از خصوصیاتی که یک دکتر قلب باید داشته باشد اینست که سرعت بالایی در درمان بیمار داشته باشد ؛ به این ترتیب دکتر قلب  نباید  به علت عدم پرداخت یا کمی ویزیت و یا کمی اجرت بیمار را رها کرده و ار درمان او صرف نظر کند. زیرا از نظر اسلام پزشکی شغلی نیست که در آن فرد به ثروت اندوزی بپردازد .بلکه در درجه ی اول مسئولیتی شرعی و رسالتی انسانی باید برای یک دکتر قلب و هر پزشک دیگری مهمتر باشد.

صفحه اصلی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *